אודות2

סטודיו fe // הוא מותג של מוצרים יוקרתיים לבית ממתכת. מחיצות, שולחנות, קירות, ספריות ואמנות – הם רק חלק קטן מהקולקציה של המותג. המוצרים מעוצבים באלגנטיות עם קריצה של הומור; כולם פרי מוחה הקודח של המעצבת מיקי מן. סדרות של מוצרים, המעוצבים בחתימת ידה האישית, בגרפיקה שכל כך אופיינית לה, מן מצליחה למתג את המתכת כחומר גלם חדש. אתם מוזמנים לשוטט באתר ; וכמובן לבקר בחלל התצוגה, הרצל פינת קיבוץ גלויות, תל אביב.

מיקי מן // בת 38, מתגוררת בתל אביב, בשנתיים האחרונות בעלים של המותג fe, שממוקם בדרום תל אביב. מן החלה את דרכה בעולם העיצוב עם תואר ראשון באדריכלות של אוניברסיטת תל אביב, ותואר שני באורבניזם של האוניברסיטה הטכנית של דלפט, הולנד TUD. כשחזרה לארץ החלה לעצב במתכת, תוך מתן אלטרנטיבה למושגים טריוויאליים של עולם העיצוב והאדריכלות. מן יצרה קירות עם מיטב האדריכלים בארץ, בין השאר בפרויקטים מסחריים כדוגמאת מוזיאון תל אביב, אולם התצוגה של לקסוס, תקרת מלון מנדלי ומלון נורמן. הפרויקטים עצמם מציגים בין השאר: קירות תחרה, דלתות ענק, חיפויים של קירות כגופי תאורה, ספריות גדולות, קירות ירוקים. במקביל מימשה מן את הפוטנציאל העיצובי במתכת בקנה מידה קטן יותר, בין השאר דרך עיצוב של ריהוט ואמנות.

דיאלוגים במתכת. אמנות, עיצוב ומה שבינהם // מיקי מן לוקחת אתכם לטיול במעבדת המחקר הפרטית שלה, שעומדת מאחורי המותג fe. מן מפגינה וירטואוזיות ומצליחה לפרום ולרקום את המתכת כאילו היה מדובר בטקסטיל, מפרקת ומרכיבה מחדש את התפיסות הרווחות על הקשר שבין חומר למגדר. ברגישות ובעדינות לוכדת מן אימג'ים אייקוניים ומשכתבת אותם מחדש אל תוך החומר, כך שהדימוי והאובייקט נעשים אלמנט אחד. בעבודותיה היא מצליחה לגעת בנושאים אדריכליים שהם חלק בלתי נפרד מהווייתה כמעצבת: היא מפסלת וממציאה תלת ממד חדש, לוכדת אור בתוך חומר, ונהנית ממשחקים של קנה-מידה ויחסי חלל-אובייקט-צופה. הדימויים המוכרים מקבלים פרשנות עדכנית, אורבנית, חומרית, אסתטית.

מוטו // לעצב מחדש את המובן מאליו. להפוך את הטריוויאלי לקונספטואלי. להעניק ערך מוסף ליומיומי: יופי, הומור. לטבול את הרקעים שלנו (=קירות, חפצים) בצבעוניות מרעננת. שהאובייקטים שמקיפים אותנו יקראו תיגר על ההתנהלות שלנו במרחב הכל כך מוכר לנו. אני רוצה לעשות לנו חשק, להפעיל את הדמיון, לגרום לנו לחלום בהקיץ, להלך עלינו קסם…

fe ++ קיצור של Ferrum בלטינית, הסמל של מתכת מסוג ברזל בטבלת היסודות.